Saffet Vatansever is a fashion photographer based in Istanbul.
Graduated from Marmara University with a Fine Arts degree.
 
Saffet, started his career as a documentary photographer, he won several awards but turned to fashion photography after collage. 
After working 7 years for a major publishing company, which he shoots for magazines like L'officiel, ALL, Grazia, he choose to pursue his own aesthetic and open his first studio: BOLD79.
Saffet is known for his work on fashion, kids fashion and advertising. 
 
Marmara Üniversitesi Güzel Sanatlar Fakültesi Fotoğraf bölümünden mezun Saffet Vatansever, fotoğrafçılık kariyerine belgesel alanda başlayıp üniversiteyi bitirdikten sonra moda fotoğrafçılığı üzerine yoğunlaştı. 
Belgesel fotoğrafçılıkta birçok ödülü olan Saffet Vatansever, yedi yıl boyunca büyük bir yayın şirketinde çalıştı. Bu süre içinde L'officiel, ALL, Grazia gibi dergiler için çekim yaparken bir yandan da Defacto, Koton, Kiğılı, Flo, Mudo gibi köklü markalar için çalıştı.  
2016 yılının mayıs ayında ise Saffet kendi stüdyosu BOLD79'u kurdu. BOLD79 ile birlikte fotoğraf, video ve prodüksiyon alanında butik hizmet vermeye başlayan Saffet Vatansever, moda fotoğrafçılığı, çocuk moda fotoğrafçılığı ve reklam fotoğrafçılığı alanlarında tanınmaktadır.